18807

Düğün Etkinlikleri

Hayallerinizi süsleyen düğününüz için her türlü ayrıntıları ile ilgilenerek düğün sahipleri üzerindeki yükü hafifletmektedir. Verdiğimiz hizmetler arasında mekân süslemeleri, fotoğraf ve video çekimi, davetlilerin karşılanması, lazer gösterileri, nikâh işlemleri, ikram seçenekleri ve çeşitleri, müzik ve sanatçıların seçimine kadar aklınıza gelebilecek her türlü detayları sizler için hazırlıyor salonun eşsiz ihtişamın, konfor ve kaliteyle birleştiği görkemli bir gecede sizi bekliyor. Konuklarınızın başını döndürecek bu özel gecede tüm istek ve ihtiyaçlarınız profesyonel ekibi tarafından karşılanırken, ayrıcalıklarını bütünüyle yaşayacaksınız. Mükemmel dekore edilmiş  organizasyonun keyfine varacağınız düğünse, yıldızlarla bezenmiş gökyüzünün yalnızca siz düğün sahipleri için parıldadığını hissedeceğiniz konforunuzu konuklarınızla birlikte yaşayabilirsiniz. En mutlu gününüzün keyfini konuklarınıza benzersiz bir tecrübe yaşatmak için sağladığımız sıra dışı konfor ve sunduğumuz eşsiz atmosferle 50 kişilik özel toplantılardan 600 kişilik büyük organizasyonlara kadar, her türlü etkinliği ile bizimle unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.
 
Geleneksel düğün töreni nasıl yapılır?
 
Düğün tarihinin aylar öncesinden belirlenmesi eksiklerin giderilmesi ve hazırlıkların tamamlanması açısından önemlidir. Gelin ve damadın yakınlarına düğünden önce hediyeler getirilmesi yaygın adetlerdendir. Düğün haftasının başında oğlan evinin damına bayrak dikilir. Böylece düğün olacak ev belirlenmiş ve ilan edilmiş olur. Gelin kardeşi tarafından beline al kuşak bağlanarak evinden çıkarılır. Evden çıkarken genelde evin kapısı biri tarafından kilitlenir. Damadın bu kişiye bir miktar para vermesiyle kapı açılır. Gelin arabasına binerken dualar eşliğinde başlarına pirinç atılır. Pirinç hemen hemen bütün kültürlerde bu bolluğun sembolü olarak kabul edilir. Nikâh kıyılırken çiftlerden hangisi diğerinin ayağına basarsa evlilikte onun sözünün geçeceğine inanılması da düğünlerin eğlenceli anılarından biridir. Tören bittikten sonra gelinin buketini havaya atmasından sonra yakalayan kişinin sonraki düğünün gelini olacağı inanç kadar gelinin ayakkabısının altına isim yazılmasından sonra ismi silinenlerin de kısmetlerinin açık olduğu diğer geleneksel inançlardandır. Evlilik yolunda son aşamaya geldiniz. Sizi zahmetli ama bir o kadarda heyecanlı bir düğün töreni bekliyor. Hayat arkadaşınızla yollarınızı birleştireceğiniz bu dönemde detaylarla dolu bir süreç yaşayacaksınız.
 
Modern düğün töreni nasıl yapılır?
 
Organizasyon firmaları düğünün her türlü ayrıntıları ile ilgilenerek düğün sahipleri üzerindeki yükü hafifletmektedir. Verdikleri hizmetler arasında mekân süslemeleri, nikâh şekeri, düğün davetiyeleri (davetiyelerinize isimlerin kaligrafik yazılımı, LCV takibi, davetiye dağıtılması), fotoğraf ve video çekimi, davetlilerin karşılanması, havai fişek ve lazer gösterileri, müzik firmaları ve sanatçıların seçimine kadar aklınıza gelebilecek her türlü detayları sizler için hazırlıyor. Bu noktada sizin yapacağınız sadece doğru organizasyon firmasını bulmak olacak. Hayallerinizi gerçekleştirecek o muhteşem gece için, nasıl bir mekân istediğinize düğün tarihinizden 6–8 ay önce belirlemelisiniz. Bir kır düğünü mü, yoksa lüks bir otelde görkemli bir düğün mü hayal ediyorsunuz? Deniz Kenarında bir düğün bir yaz düğünü yapmayı planlıyorsanız ve denize kıyısı olan bir ilde yaşıyorsanız, akıllara kazınacak bir düğün yapabilirsiniz. Ay ışığının eşliğinde edeceğiniz ilk dansınızı kimse unutmayacak. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları bu tür düğünler için uyun aylardır. Kır Düğünü Çimlerin üstünde, çiçeklerin arasında yapılan bu düğünlerin tek kötü tarafı gündüz yapılmasıdır. Kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız, bahar aylarında çimler üstünde güzel bir törene hazır olun. En uygun zaman Nisan Mayıs ve yaz ayları olsa da çamurlu bir evlilik töreni geçirme riskiniz olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Tercihinizi kır düğününden yana kullandıysanız her tarafı Çiçeklerle kaplı bir duvak, canlı rengârenk çiçeklerden oluşan bir gelin çiçeği sizi tamamlayacaktır.